آغازِ فعالیت شبکه اطلاع‌رسانی بی‌رسانه صدای مردمی که رسانه ندارند.

▪️بسم‌الله

این، اعلامِ یک آغاز است؛ آغازِ فعالیت شبکه اطلاع‌رسانی بی‌رسانه؛ صدای مردمی که رسانه ندارند.

▪️تناقضِ بزرگی است. در روزگارِ انباشت رسانه‌ها و خرده‌رسانه‌ها، هنوز همهمه‌ها نمی‌گذارد صدای ما مردم به گوش هم و به گوش مسندنشینان برسد!

▪️از آن سو، در فقدان رسانه‌های قدرتمند و مستقل، اگر صدایی هم به گوش مسندنشینان برسد، کُمیت ابزارِ پاسخگو کردن و پیگیری کردن لنگ می‌زند.

▪️خطوط قرمز تصنعی، خودساخته و خلاف‌آمدِ منفعت مردم، یک بالِ بسیاری از رسانه‌ها را مجروح کرده و بعضا استفاده از رسانه‌های عمومی در جهت منافع و اهداف شخصی، بالِ دیگر را.

▪️ما بر این باوریم که رسانه می‌تواند برداشت‌های شخصی از قانون، شفافیت‌های گزینشی و پاسخگویی‌های نمایشی را به حداقل برساند و هراس از فساد -ولو در پستو- را افزایش دهد و اگر «بی‌رسانه» بتواند به قدر ذره‌ای هزینه تخلف و فساد را افزون‌تر کند، در اهداف خود کام‌یاب بوده است.

▪️ما خواهیم کوشید با چراغِ شفافیت، بر زاویه‌های تاریک نهادها، نوری بتابانیم و نیز، مطالبات حقیقی مردم را برای اعتلای استان، پی بگیریم.

▪️استظهارمان در این مسیر به مخاطبانی است که دل در گرو بیرون راندن فسادانگیزان از چرخه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی دارند؛ پس این آغاز همکاری ما و شما نیز هست.

▪️به نقد و نظر و نصیحت و تذکر در این مسیر ناهموار سخت نیازمندیم و دست یاری به سوی همه دلسوزان استان دراز می‌کنیم.

▪️اینک، با عرض ارادت به آستانِ امامِ آزاداندیشان جهان، علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) فعالیت رسانه‌ای خود را آغاز می‌کنیم و به این که می‌توان دست به کاری زد که غصه سرآید، ایمانی تازه می‌آوریم.

غمی که با خون دل خریدم، درِ دکانی نمی‌فروشم

بیا که ایمانِ تازه‌ام را به خرده‌نانی نمی‌فروشم

🇮🇷 نقطه، سرخط

دکمه بازگشت به بالا